top of page

VIDUTINĖ / SUNKI PSORIAZĖ

Pagal ligos eigą psoriazė skirstoma į lengvą ir vidutinę / sunkią. [5] Nustatant ligos sunkumo laipsnį, vertinamas ne tik odos pažeidimų pobūdis ir plotas, bet ir psichologinis psoriazės poveikis žmogaus gyvenimo kokybei. Tik įvertinęs fizinių ir gyvenimo kokybės kriterijų visumą gydytojas nustato diagnozę, nuo kurios priklauso ir gydymo galimybės. [5]

DIAGNOSTIKOS

KRITERIJAI

Pagal ligos eigą psoriazė skirstoma į lengvą ir vidutinę / sunkią. 

 

Ligos sunkumo laipsnis nustatomas remiantis diagnostikos kriterijais, kuriuos apibrėžia psoriazės ploto ir sunkumo indeksas (PPSI; angl. Psoriasis Area Severity Index, arba PASI) ir dermatologinės gyvenimo kokybės indeksas (DGKI; angl. Dermatology Life Quality Index, arba DLQI). [2,5,12] PPSI – tai psoriazės vertinimo metodika, pagal kurią nustatomas odos paraudimo, pleiskanojimo ir infiltracijos laipsnis bei pažeidimo plotas. Taikant DGKI metodiką vertinamas psichologinis ligos poveikis ir bendroji paciento gyvenimo kokybė.

 

Pagal PPSI ir DGKI metodikas gautiems vertinimo rezultatams suteikiamos atitinkamos skaitinės reikšmės. Nuo jų derinių ir priklauso, kokio sunkumo laipsnio psoriazė pacientui bus nustatyta.

Psoriazė 2

SUNKUMĄ NUSTATO

GYDYTOJAS
 

Įvertinęs ligos kriterijų visumą, lengvą ar vidutinę / sunkią psoriazę nustato gydytojas. Apie tai, kur kreiptis, daugiau skaitykite čia.

LENGVA

AR VIDUTINĖ / SUNKI?

Lengva psoriazė diagnozuojama, kai PPSI reikšmė 10 ir DGKI 10 balų. Vidutinio sunkumo / sunki psoriazė nustatoma, kai PPSI reikšmė > 10 ir DGKI >10. Tam tikrais išimtiniais atvejais lengvos psoriazės diagnozė gali būti pakeista į vidutinės / sunkios – jei nustatomi bėrimai matomose kūno vietose, rankų, veido, delnų, padų ir nagų pažeidimai. [5,12]

Nuo diagnozės priklauso gydymas

Priklausomai nuo to, kokio sunkumo – lengva ar vidutinė / sunki – psoriazė nustatoma, skiriamas gydymas vietinio poveikio vaistais ar sisteminis gydymas geriamais ar leidžiamais medikamentais. Apie gydymą daugiau skaitykite čia.

APIE LIGĄ

VIDUTINĖ / SUNKI
PSORIAZĖ

GYDYMAS

KUR KREIPTIS?

MITYBA

TIESA AR

MITAS?

NAUJIENOS

PROJEKTO INICIATORIUS

Asociacija „Odos akademija“

PROJEKTO PARTNERIS

abbvie.png
bottom of page