top of page

TIESA AR MITAS?

Tiek pačią psoriazę, tiek ir šios ligos gydymą iki šiol gaubia nemažai mitų. Jie prieštarauja elementariems faktams ar gausybei mokslinių tyrimų išvadų, kuriomis pagrįsta sparti medicinos pažanga kasdien atveria naujas psoriazės pažinimo ir gydymo perspektyvas.

Mitas #1:

psoriazė – tai tik odos liga

Nors psoriazė pasireiškia odos pažeidimais, šios ligos priežastys slypi po oda – žmogaus genuose ir imunitete. Būtent imuninė sistema yra atsakinga už organizmo uždegimines reakcijas, kurių metu imuninės ląstelės išskiria specifines medžiagas, skatinančias net 10 kartų greitesnį nei įprastai odos ląstelių augimą. Dėl to ant odos ima rastis pleiskanomis padengti bėrimai (plokštelės). [28-31]

 

Sergant psoriaze didėja tikimybė susirgti ir kitomis ligomis, tokiomis kaip širdies bei kraujagyslių sistemos sutrikimai, uždegiminės žarnyno ligos, metabolinis sindromas, osteoporozė ir eilė kitų negalavimų. Ypač dažnai psoriazę lydi psichologiniai ir emociniai sutrikimai, neretai peraugantys į depresiją. [2]

 

Kad psoriazės simptomai būtų sėkmingai įveikti, gydymo vietinio poveikio vaistais dažnai nepakanka. Imuninių reakcijų kontrolė reikalauja sisteminio gydymo. [32] Apie sisteminį gydymą ir pažangiausius biologinius vaistus daugiau skaitykite čia.

Mitas #2:

niekas nežino,

kokių šalutinių poveikių sisteminis biologinis gydymas gali turėti ateityje

Jau daugiau nei 15 metų sisteminis biologinis  gydymas yra pripažįstamas pasaulinės mokslininkų bendruomenės, tarptautinių ir nacionalinių sveikatos apsaugos institucijų bei medikų profesinių organizacijų. [11,33-37] Jų tarpe – ir Europos vaistų agentūra bei Europos dermatologijos ir venerologijos akademija. 

 

Abejoti sisteminių biologinių vaistų saugumo profiliu ir veiksmingumu reikštų neigti didžiulę medicinos mokslo pažangą tiriant žmogaus imuninę sistemą ir jos sąlygotas ligas – taip pat ir psoriazę – bei ieškant vis veiksmingesnių jų gydymo būdų. Apie sisteminį gydymą ir pažangiausius biologinius vaistus daugiau skaitykite čia.

Mitas #3:

Lietuvoje gydymas pažangiausiais vaistais dar neprieinamas

Jau šiandien Lietuvoje jums gali būti skiriamas gydymas pačiais pažangiausiais vaistais. Naujausias biologinis gydymas sergantiems vidutine / sunkia psoriaze gali sugrąžinti sveiką odą ir pilnavertį gyvenimą. Šis gydymas 100% kompensuojamas valstybės.


Neatidėliokite! Dėl galimybės gauti naujausią biologinį gydymą teiraukitės savo gydytojo. Apie sisteminį gydymą ir pažangiausius biologinius vaistus daugiau skaitykite čia.

Mitas #4:

gydymo sėkmė

nuo paciento nepriklauso

Galutinį sprendimą dėl psoriazės gydymo plano ir skiriamo gydymo priima gydytojas. Bet kad gydymas būtų sėkmingas, vien apžiūrėti pacientą nepakanka. Kelias į sėkmingą gydymą prasideda nuo gydytojo ir paciento pokalbio. [27] Kuo atviriau ir išsamiau apie savo ligą papasakosite, tuo geriau gydytojas galės ją įvertinti. 

 

Tik įvertinus ligą galimai lemiančių veiksnių visumą įmanoma pradėti gydymą ir tikėtis, kad jis bus sėkmingas. Apie bendradarbiavimo su gydytoju svarbą daugiau skaitykite čia.

Mitas #5:

psoriazė – užkrečiama liga

Psoriazė – tai sutrikusio imuniteto atsako, o ne infekcinė liga. [1,2] Todėl nei tiesioginio fizinio kontakto, nei jokiu kitu būdu psoriaze negalima užsikrėsti ar užkrėsti. Deja, šis mitas – viena sergančiojo nuolatinio psichologinio diskomforto priežasčių. Neadekvatus aplinkinių dėmesys sergantįjį dažnai verčia savo ligos gėdytis, dėl to gali mažėti žmogaus savivertė, sustiprėti nerimo jausmas, o nuolatinė psichoemocinė įtampa gali peraugti į depresiją. Apie psoriazės psichologines pasekmes daugiau skaitykite čia.

APIE LIGĄ

VIDUTINĖ / SUNKI
PSORIAZĖ

GYDYMAS

KUR KREIPTIS?

MITYBA

TIESA AR

MITAS?

NAUJIENOS

PROJEKTO INICIATORIUS

Asociacija „Odos akademija“

PROJEKTO PARTNERIS

abbvie.png
bottom of page